Näytetään tekstit, joissa on tunniste haaveilua. Näytä kaikki tekstit
Näytetään tekstit, joissa on tunniste haaveilua. Näytä kaikki tekstit

maanantai 13. elokuuta 2012

Haaveilulankavaraston kuvaus jatkuu..


Nämä varastolangat ovat myös saksalaisen Schoeller &Stahlin Fortissima Mexiko -lankoja. Näitä myös haluaisin..

Kieselstein
280302-40,
Buntspecht 280302-42,
Tausendschön 280302-44,
Rotkelchen 280302-45,
Heideblüte 280302-51,
Vino/schwarz 280302-9042,
Veracruz 280302-9044,
Yucatan 280302-9048,
Sombrero 280302-9070,
Sundown 280302-9072,
Marine/blau 280302-9094,
Fuchsie 280302-9095,
Bordeaux 280302-9096,
Petrol 280302-9097,
Gras 280302-9098,
Oliv 280302-93,
Ahorn 280302-94,
Beere 280302-95,
Ultramarin 280302-96,
Türkis 280302-97,

Haaveilulankoja.. Ehkä sitten joskus??

Teen etupäässä saksalaista ohusista langoista sukkia.
Langat ovat Schoeller& Stahlin Fortissima mexiko Cotton Strech-lankoja . Näistä minä haaveilen
 hibiskus 28.0344-23, strand 28.0344-25, kokus 28.0344-26,  grey 28.0344-28, orchidee 28.0344-29 ,tropical  28.0344-37, kiwi  28.0344-39, pastell 28.0344-45, fuchsie 28.0344-46, regenbogen 28.0344-47, südsee 28.0344-48, korkus 28.0344-49, azur 28.0344-50, jeans 28.0344-51, granit 28.0344-52, orchidee 28.0344-53, orchidee 28.0344-54, orchidee 28.0344-55, orchidee 28.0344-56, orchidee 28.0344-57, orchidee 28.0344-58, tinte 28.0344-59, see 28.0344-60, azalee 28.0344-61, aqua 28.0344-62.